دستگاه سنباده زن

دستگاه سنباده زن برای سنباده زدن قطعات و محصولات ساخته شده از چوب و مواد چوبی است. ماشین های سنباده بسته به نوع ابزار ساینده ، به مدلهای مختلف تقسیم میشوند که عبارتند از: دیسک، کمربند، طبل، بوبین، ارتعاشی و پرداخت.

بسته به حرکت تغذیه قطعه کار، سنباده ها ممکن است از نوع ثابت یا تراورس باشند. در قسمت اول، یا کاغذ ساینده یا قطعه کار حرکت رفت و برگشتی را انجام می دهند. در مورد دوم، قطعه کار از منطقه کار کاغذ ساینده عبور می کند.

 

انواع دستگاه سنباده زن چوبی

انواع دستگاه سنباده زن چوبی

چهار نوع اصلی دستگاه سنباده زن چوبی وجود دارد: سنباده کمربندی، سنباده های تصادفی مداری، سنباده های دیسکی و سنباده های تکمیل کننده. هر نوع سمباده هدف تخصصی خود را دارد. با این حال، اغلب این اهداف با یکدیگر همپوشانی دارند و یک نوع سمباده می تواند کارهای مشابه چوبی را به عنوان نوع دیگر انجام دهد

سنباده کمربند

در این نوع دستگاه طراحی سمباده کمربندی به آنها اجازه می دهد تا مقادیر زیادی مواد را در مدت زمان بسیار کوتاهی حذف کنند.

سنباده کمربند بر اساس یک حلقه پیوسته کار می کند. آنها به جای ورق های ساینده استاتیک مانند دیسک، سنباده های مداری یا تکمیل کننده از کمربند سنباده کاملا حلقه ای استفاده می کنند. تسمه های سنباده در محفظه ابزار قرار می گیرند و چرخ محرک موتور را در عقب و یک چرخ راهنمای چرخ آزاد را در جلو احاطه کرده اند. کنترل های کششی و راهنمای هم ترازی کمربند را در جای خود نگه می دارد در حالی که موتور الکتریکی کمربند سنباده را در حرکت رو به جلو می چرخاند.

سمباده های کمربندی ابزارهای بسیار موثری برای از بین بردن ناهمواری و آماده سازی چوب برای ابزارهای کمتر تهاجمی در مدار مانند مدار تصادفی و اتمام سنباده ها هستند. سنباده زدن با دانه چوب بسیار مهم است و نه در سراسر آن. در غیر این صورت، عمل جانبی سمباده کمربند می تواند کار را خراب کند.

دستگاه سنباده زن اوربیتال تصادفی

اگر از اکثر چوبکاران باتجربه بپرسید که اگر بتوانند یکی از دستگاه های سمباده زنی را انتخاب کنند، کدام را انتخاب می کنید احتمالاً سمباده مداری تصادفی را انتخاب می کنند. این به این دلیل است که سندرزهای مداری تصادفی بسیار متنوع هستند. این ابزارهای برقی، چوب را به طرز وحشیانه ای مانند ساینده کمربند حذف نمی کنند، اما قطعه ای از چوب را تقریباً مانند یک صیقل دهنده صیقل کاملا می دهند.

دستگاه سنباده زن تصادفی مداری به سنباده های معمولی بسیار مشابه هستند. با این حال، دو تفاوت وجود دارد. سنباده های معمولی در یک الگوی قابل پیش بینی در حال چرخش هستند در حالی که سنباده های مداری تصادفی در یک حرکت غیرقابل پیش بینی یا تصادفی نوسان می کنند. زیبایی یک دستگاه سمباده مداری تصادفی در این است که عملاً هیچ گونه خراشی از خود به جا نمی گذارد، این نشانه های رایج ماشین سنباده زنی معمولی است که پشت سر خود به جا می گذارد.

تفکیک دیگر بین  مداری تصادفی و معمولی شکل کاغذ ساینده است. سنباده های تصادفی مداری به سمباده گرد احتیاج دارند.

شما بهترین استفاده از یک سمباده مداری تصادفی را می توانید در قطعات بزرگ داشته باشید. این ممکن است پانل های مسطح روی کابینت یا پاهای بلند روی مبل باشد. این مدل واسطه ای عالی در پروژه هایی هستند که در آنها مدل کمربندی بسیار بیهوده است و سنباده های کوچک تکمیل کننده بسیار منفعل هستند. یکی دیگر از مزایای سنباده های مداری، عملکرد یک دست آنهاست ، در مقابل مانند کمربندی نیاز به استفاده از هر دو دست است.

دستگاه سنباده زن دیسکی

دستگاه سنباده زن دیسکی کاربردهای مختلفی دارد. چندین مدل و پیکربندی خردکن دیسک وجود دارد، اما همه آنها یک وجه مشترک دارند: سطح ساینده دیسک کل که ظاهر متمایز کننده آن را به سنباده می دهد.

همه سنباده های دیسکی دارای قابلیت حرکت مداری تصادفی نیستند. برخی از سنسورهای دیسکی دارای سنباده های غیر مداری هستند که در یک حرکت ثابت می چرخند. این سنباده ها برای کارهای ناهموار که در آن بسیاری از مواد قبل از حرکت به سطح نازک نیاز به حذف دارند ، بهترین هستند.

پاک کردن رنگ از مبلمان قدیمی نمونه خوبی از کارهایی است که سنباده های معمولی دیسک به خوبی انجام می دهند. سنباده های دیسکی می توانند وارد مکان هایی می شوند که سنباده های کمربند نمی توانند. یک نوع مدل به نام آسیاب زاویه ای یا سمباده دیسک با زاویه راست به شما امکان می دهد تا برای ابزارهای برقی بزرگتر و حجیم مانند سمباده کمربند ، مناطق را سنباده کنید.

سنباده های بزرگ دیسک معمولاً نیاز به عملکرد دو دستی نیاز دارند. سنباده های دیسک کوچکتر به راحتی با یک دست کنترل می شوند در حالی که دست دیگر برای گرفتن کار آزاد است. سنباده های دیسکی را می توان با سیم کشی کرد یا از باتری های قابل شارژ استفاده کرد.

 

دستگاه سنباده زن تکمیلی

برای اتمام کار خوب روی هر پروژه چوبی که می سازید، به یک سنگ تراش مناسب نیاز دارید. وقت آن است که ظاهری زیبا و جلا ایجاد کنید، باید مطمئن شوید که سنباده کاری شما تا حد ممکن صاف است. شما آن را با یک سنگ تراش با کیفیت به دست خواهید آورد.

همانند سایر دستگاه سنباده زن ، امروزه شما می توانید بین ابزارهای برقی سیم دار و سنباده های تکمیل بدون سیم، انتخابی مطمئن داشته باشید. شما همچنین می توانید مجموعه ای عالی از نام های تجاری با کیفیت بالا مانند میلواکی ، بوش ، دیوالت. ماکیتا و ntc را انتخاب کنید. صرف نظر از نوع یا کیفیت مارک موردنظر در ساندرو تکمیل کننده ، همه آنها ویژگی های مشابهی خواهند داشت.

سنباده های تکمیل کننده واقعی دارای یک پد سنباده مربع یا مستطیل هستند. آنها طوری طراحی شده اند که از ورق های کاغذ سنباده در پیکربندی 1/4 ، 1/3 یا 1/2 ورق استفاده می کنند که به راحتی با شل شدن گیره های فنری جانبی جایگزین می شوند. با ضربه محکم و ناگهانی می توانید ترکیب شن و ماسه یا سنباده را به سرعت تغییر دهید. همچنین می توانید بین حرکت درون خطی و حرکت مداری را انتخاب کنید.

سمباده و سایر مواد ساینده

هیچ دستگاه سمباده زن برقی چوبی ، صرف نظر از نوع و عملکرد ، نمی تواند بدون کاغذ سنباده کار کند. مواد ساینده که کاغذ سنباده بخشی از خانواده آنهاست دارای اصطلاحات و رتبه بندی منحصر به فردی هستند. در اینجا نکات اساسی در مورد کاغذ سنباده و سایر مواد ساینده باید بدانید

سنباده های نرم وخشن: این عدد به تعداد ذرات ساینده در هر اینچ مربع از سطح سنباده اشاره دارد. درجه بندی شن و ماسه از بسیار درشت مانند 40 دانه ، که دارای 40 ذره در اینچ مربع است، تا فوق العاده ریز 600 ذره در اینچ مربع است. بیشتر کارگران چوب کاغذ سنباده را از 60 تا 220 ریز ذخیره می کنند.

ترکیب: این بدان معناست که ذرات سنباده از چه چیزی ساخته شده اند. چوبکاران از چهار ذره سنباده استفاده می کنند. اکسید آلومینیوم رایج ترین است. کاغذ سنباده گارنت بهترین ظاهر و صاف ترین سطوح را ایجاد می کند. کاغذ سنباده کاربید سیلیکون به خوبی روی چوب کار می کند ، اما بر روی سطوح فلزی یا پلاستیکی موثرتر است. گاهی اوقات ، کارگران چوب کاغذ سنباده سرامیکی را برای کارهای بسیار خشن که نیاز به برش شدید دارند ، خریداری می کنند.

اندازه: کمربندها یا حلقه های کاغذ سنباده از عرض 3 تا 4 اینچ و طول 18 تا 24 اینچ متغیر هستند. پد های کاغذ سنباده معمولاً از ورق های مستطیلی 9 اینچ در 11 اینچ هستند که به راحتی می توان آنها را به نصف ، سوم یا چهارم تقسیم کرد. قطر بیشتر دیسک های کاغذ سنباده 5 اینچ یا 6 اینچ است ، اما ابزارهای بزرگ می توانند دیسک های سنباده 7 اینچی ، 8 اینچی یا 9 اینچی داشته باشند.

حتی اگر استفاده از ابزار برقی برای سنباده کاری چوب بسیار ساده تر است ، مواقعی وجود دارد که هیچ چیز نمی تواند جایگزین سنباده خوب قدیمی شود. در این حالت ، انتخاب کاغذ سنباده مناسب بسیار مهم است. داشتن یک بلوک سنباده لاستیکی صرفه جویی در دستی نیز همینطور است.

 

ماشین سنباده زن الکتریکی برای چه مواردی استفاده می شود؟

ماشین سنباده زن برقی یک ابزار قدرتمند است که برای صاف و تکمیل سطوح استفاده می شود. برای از بین بردن مواد از سطح ، سمباده یک تکه کاغذ سنباده یا ساینده دیگر را به سرعت و اغلب به صورت دورانی حرکت می دهد. شما می توانید برای کارهای مختلف در بسیاری از صنایع ، از جمله نجاری و تعمیر بدنه خودرو از سنباده برقی استفاده کنید. برنامه های کاربردی بالقوه برای ساندرو برقی عبارتند از:

  • حذف رنگ یا لاک قدیمی از چوب
  • آماده سازی سطح برای تکمیل
  • صاف کردن لبه های تخته
  • حذف مواد اضافی از سطح
  • چسباندن و آماده سازی کف

 

 

image

دستگاه سنباده زن NTC-1350

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت خرید لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

image

دستگاه سنباده زن NTC2780

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت خرید لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

corner pic image

دستگاه سنباده زنNTC1570

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت خرید لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

corner pic image

دستگاه سنباده زن NTC1512

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت خرید لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت اطلاع از آخرین اخبار شرکت ، در خبر نامه ما عضو شوید