پنل بر افقی

یکی از پرکاربردترین و کارآمدترین دستگاه‌های صنایع چوب، دستگاه‌های پانل بر ام دی اف (MDF) است.

روز به روز با گسترش صنایع چوب، در کارخانجات تولید وسایل چوبی، کارگاه‌های نجاری و ساخت کابینت و کمد دستگاه‌های برش چوب متنوعی برای پیش برد سریع‌تر و با کیفیت تر برش به کار برده می‌شود.

 

دستگاه پانل بر چیست؟

این دستگاه‌ها دارای تیغ بزرگی هستند که در پروژه‌های صنایع چوب برای انجام عمل برش در اندازه‌ها و ضخامت‌های مختلف و تقسیم آنها به قطعات مد نظر با دقت بالا استفاده می‌شود.

دستگاه‌های پانل بر برای کارخانه‌ها و کارگاه هایی که تعداد برش قطعات چوب و ام دی اف آن‌ها در روز بسیار زیاد است، ایده آال است. استفاده از آن برای برش پنل‌ها بیشترین بازدهی و میزان دقت را به دنبال دارد.

 

نحوه کار دستگاه پانل

ورق‌های ام دی اف روی میز توسط اهرم فشار ثابت می‌شوند، سپس تیغه دستگاه روی سرتاسر ورق‌ها حرکت می‌کند وعملیات برش با توجه به اطلاعات و چگونگی زاویه‌ها و ابعاد وارد شده از کامپیوتر انجام می‌گیرد.

 

انواع دستگاه پانل بر ام دی اف

دستگاه پانل بر ام دی اف، بر اساس سیستم کاربری و چگونگی جایگاه قرارگیری انواع متفاوتی دارند که در زیر اشاره می‌کنیم.

انواع پنل بر، بر اساس سیستم

 • دستگاه پانل بر اتوماتیک
 • دستگاه پانل بر دستی

انواع پنل بر، بر اساس چگونگی جایگاه قرارگیری

 • دستگاه پانل بر افقی
 • دستگاه پانل بر عمودی

 

دستگاه‌های پنل بر افقی ام دی اف (MDF)

یکی از انواع دستگاه‌های پنل بر، دستگاه پنل بر افقی است و همانطور که از عنوان این دستگاه مشخص است به صورت افقی در کارخانه‌های چوب یا کارگاه‌های نجاری، جاگیری و نصب می‌شود و از نظر طولی بزرگ‌تر و طویل‌تر است و میز برش بزرگتری دارد و به شما اجازه برش انواع ورق‌های ام دی اف در حداکثر اندازه‌های طولی را می‌دهد.

اگر کارگاه‌های بزرگ یا کارخانه بزرگ صنایع چوبی دارید و مشکلی در فضای جاگیری دستگاه ندارید، دستگاه پنل بر افقی چه از لحاظ برش حداکثری ورق‌های طویل، چه از لحاظ برش همزمان چندین ورق و به عبارتی ظرفیت تولید بالا و همچنین ظرافت و دقت بالا در برش ورق‌ها از ایده آل ترین گزینه‌ها است.

انواع دستگاه پانل بر ام دی اف افقی از لحاظ سیستم برشکاری

دستگاه پانل بر ام دی اف افقی از لحاظ سیستم برشکاری به دو نوع تقسیم بندی می‌شود:

 • دستگاه پنل بر افقی با سیستم برش ریل هادی استوانه ای
 • دستگاه پنل بر افقی با سیستم برش ریل خطی مستقیم

***سیستم برش ریل هادی استوانه ای نسبت به سیستم برش ریل خطی از لحاظ مقاومت و دوام عمر بیشتری دارد.

 

اجزای دستگاه پنل بر افقی یا برش ام دی اف (MDF)

 • تیغه اصلی: همانطور که از نام تیغه مشخص است و انجام برش‌های اصلی برعهده این تیغه است و معمولا قطورتر از تیغه شیارزنی است و استحکام بیشتری دارد. تیغه اصلی، اصلی ترین جزء دستگاه است و هرچه توان بیشتری داشته باشد برش‌های با کیفیت تری را تحویل خواهید گرفت.
 • تیغه شیارزنی: این تیغه وظیفه ایجاد برش‌های سطحی و کم عمق اما ظریف را عهده دار است. این تیغه با دقت و ظرافت بالا در هنگام برش از لب پر شدن برش ورق‌ها جلوگیری می‌کند. تیغه شیاززنی نسبت به تیغه اصلی ظریف تر است و قطر و ضخامت کمتری دارد.
 • میز برش: در دستگاه‌های پنل بر افقی معمولا میزهای برش از جنس فولاد هستند و وظیفه هدایت صفحات، جلوگیری از لغزش صفحات و جلوگیری از جابجایی صفحات در حین برش را عهده دار هستند.
 • سیستم راهنمای طولی
 • و ...

 

قیمت و خرید دستگاه پنل بر افقی MDF

دستگاه‌های پانل بر افقی در انواع مختلف و بر حسب نیاز و میزان تولید کارگاه‌ها در بازار عرضه می‌شود و موجود است. 

بهترین کار قبل از خرید دستگاه پنل بر افقی مشورت با کارشناسان خبره و آگاه درباره این دستگاه است تا دستگاهی دقیقا متناسب با نیازهای کارخانه یا کارگاهتان تهیه کنید، ولی ما نیز چندین نکته برایتان مطرح می‌کنیم که بهتر است هنگام خرید توجه به این نکات را مدنظر قرار دهید:

 • شرکت و برند تولید کننده: اکثر دستگاه‌های پنل بر معمولا وارداتی هستند، اما اگر اطلاعاتی راجع به شرکت‌ها و برندهای تولید کننده این دستگاه‌ها داشته باشید، انتخاب بهتری برای خرید خواهید کرد.

کیفیت ساخت دستگاه‌های پنل بر بر اساس شرکت‌ها و برندها متفاوت خواهد بود. پنل برهای اروپایی نسبت به پنل برهای ساخت آسیا از کیفیت بالاتری برخوردار هستند و بالطبع بر اساس کیفیت برند و شرکت‌های تولید کننده دستگاه قیمت‌ها نیز متغیر خواهد بود.

از برترین و معروفترین برندها در میان کمپانی‌ها و شرکتهای اروپایی میتوان برند ایتالیایی Biesse و از میان برندهای آسیایی نیز میتوان برند چینی KDT را نام برد.

 • سیستم راهنمای برش طولی افقی: همانطور که در بالا اشاره کردیم این دستگاه‌ها در دو نوع سیستم (ریل هادی استوانه ای و ریل خطی )تولید می‌شوند. توجه کنید دستگاه با کدام ریل راهنما عرضه شده است و شما به کدام سیستم در کارگاهتان بیشتر نیاز دارید.
 • ابعاد برش دستگاه: ابعاد برش متفاوت در قیمت نهایی محصول تأثیرگذار است. دستگاهی که دارای ارتفاع برش ۹۰ تا ۱۶۰ سانتی‌متر هست نسبت به دستگاهی که از ارتفاع برش ۶۰ تا 160 سانتی‌متر برخوردار هست در برش انواع صفحات توانایی متغیری خواهد داشت و بدیهی است که قیمت‌ها هم متفاوت خواهد بود. پس هنگام خرید به این مورد نیز برحسب نیاز کارگاه و میزان تولید کارهایتان دقت کنید.
 • حداکثر عمق برش :دستگاهی قصد خریدنش را دارید تا چه عمقی توانایی برش ورق‌های چوب و ام دی اف mdf را داراست؟
 • تیغه دستگاه: تیغه اصلی ترین جزء دستگاه پنل بر افقی است، هر چه تیغه اصلی دستگاه کیفیت مطلوبی داشته باشد کارهای برش با دقت و کیفیت بالا پیش خواهد رفت. پس جزئیات تیغه به کار رفته در دستگاه را نیز مدنظر قرار دهید و بررسی کنید.
 • اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک بودن دستگاه: یعنی نوع دستگاه پنل بر، بر اساس دخالت اپراتور. اگر نیمه اتومات باشد برخی از کارها برعهده اپراتور خواهد بود ولی اگر دستگاه تمام اتوماتیک باشد همه کارهای برش به صورت خودکار و با سرعت و دقت بالایی در زاویه‌های مختلف در زمانی کوتاه انجام خواهد شد و شما را از نیاز به حضور نیروی انسانی بی نیاز می‌کند.

 بدیهی است که قیمت دستگاه پنل بر تمام اتوماتیک گران‌تر خواهد بود.

 

 • جنس قطعات و بدنه دستگاه: پنل بری را تهیه کنید که قطعات و بدنه ای محکم در برابر حرارت و رطوبت داشته باشد، یعنی مقاومت بالا و به دنبال آن عمر طولانی داشته باشد.
 • توان موتور: هر چه توان موتور بیشتر باشد برش قطعات با سرعت بالایی انجام خواهد گرفت و کارها سریعتی پیش خواهد رفت.
 • گارانتی و خدمات پس از فروش: هنگام خرید دستگاه پنل بر افقی MDF حتما به داشتن گارانتی و مدت گارانتی و همچنین خدماتی که پس از فروش ارائه خواهد شد نیز توجه کنید تا در صورت هرگونه مشکل یا خرابی در دستگاه بتوانید از گارانتی یا خدمات پس از فروش تیم‌های پشتیبانی شرکت‌ها کمک بگیرید.

سخن آخر

در این مقاله در مورد پنل بر افقی ام ادی اف صحبت کردیم و اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دادیم.

اگر قصد خرید این دستگاه را دارید، می‌توانید از طریق سایت ما اقدام کنید.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

image

دستگاه پنل بر افقی

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت خرید لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

image

پنل بر افقی NTC5336

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت خرید لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

image

پنل بر افقیNTC5351

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت خرید لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

image

پنل بر افقیNTC5936

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت خرید لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت اطلاع از آخرین اخبار شرکت ، در خبر نامه ما عضو شوید