دستگاه لیزر غیر فلزات

دستگاه های برش لیزری که دستگاه لیزر غیرفلزات هستند، توانایی حک و برش متریال های مختلفی مانند چوب، شیشه، نمد، چرم، پارچه، مقوا، سنگ، پلکسی گلاس و... را دارند. این دستگاه لیزر غیرفلزات در انواع مختلفی طراحی و تولید شده اند که حتی با کاربردها و قابلیت های یکسان، تفاوت های عمده ای دارند. این تفاوت ها عبارتند از ابعاد، انواع قطعات یدکی، سرعت حک و برش، کیفیت، توان لیزر و...

 

امروزه با پیشرفت تکنولوژی در بسیاری از صنایع مانند صنعت پوشاک، ساخت انواع لوازم چوبی، ساخت تجهیزات و قطعات لوازم خانگی و اداری، صنایع چوب و تبلیغات، دستگاه های برش لیزری مورداستفاده قرار می گیرند.

بنابراین افرادی که قصد دارند برای کسب وکار خود یک دستگاه برش غیرفلزات خریداری کنند، باید به نکاتی توجه داشته باشند. اگر شما نیز قصد خرید یکی از این دستگاه‎ ها را دارید، این مقاله را تا به انتها بخوانید.

 

نکات مهم در خرید دستگاه لیزر غیر فلزات

اگر قصد خرید دستگاه لیزر غیر فلزات نوین تاک  را دارید، بهتر است قبل از خرید، نکات زیر را بررسی کنید.

ابعاد میز کار دستگاه

در حالت کلی، دستگاه ;های برش لیزری نوین تاک در ابعاد مختلف تولید می شوند. این ابعاد عبارتند از:

  • 25 * 35 سانتی متر
  • 60 * 90 سانتی متر
  • 90 * 130 سانتی متر
  • 130 * 180 سانتی متر

بنابراین در زمان خرید دستگاه برش لیزر نوین تاک  باید میزی با ابعاد مناسب تهیه شود. البته میز کار با ابعاد 90 * 130 سانتی متر پرکاربردترین میز کار هستند. این میزها در دو نوع ثابت و متحرک در بازار وجود دارند. میزهای متحرک برقی قابلیت تنظیم ارتفاع را دارند و امکان قرار دادن قطعات با قطر زیاد در این دستگاه وجود خواهد داشت.

بر روی برخی از میزهای متحرک برقی، امکان قراردادن دستگاه روتاری؛ یعنی برش و حکاکی بر روی اجسام مدور، وجود دارد. اما اگر قرار است که با این دستگاه برش، تنها اجسامی با ضخامت ثابت برش خورده و یا حکاکی شوند؛ بهتر است که از میز ثابت استفاده کنید.

مین برد دستگاه

توان خروجی لیزر با مین برد دستگاه ارتباط مستقیم دارد. درواقع مین برد توان خروجی دستگاه لیرز غیر فلزات را کنترل و تنظیم می کند. کار مین برد این است که فرمان های خروجی را از رایانه دریافت می کند و بعد از پردازش، برای اجرا بر روی قطعات دستگاه آماده می کند.

این مین بردها در دستگاه های مختلف، ویژگی های مختلفی دارند. برخی از آن ها ویژگی های ساده و برخی دیگر پیشرفته هستند. پرکاربردترین و رایج ترین مین بردهایی که در بازار وجود دارد، عبارتند از: RLD-6445 و RLD-6442 .

(البته مین برد RLD-6442 پرکاربردتر و آسان تر از مدل RLD-6445 است.)

توان تیوب لیزر

تیوب لیزر، کار ایجاد اشعه اولیه لیزر را برعهده دارد. توان تیوب، تعیین کننده توان و قدرت برش و حکاکی دستگاه است. تیوب های مختلف توان های متفاوتی دارند.

توان این تیوب ها ممکن است، 20، 40، 60، 80، 100، 130، 150 وات باشد.  هر چقدر قدرت لیزر بالا باشد، دقت حکاکی دستگاه کاهش خواهد یافت. بنابراین در موقع خرید دستگاه باید به توان موردنیاز توجه داشت.

نکته: دستگاهی که توان تیوب آن 100 وات است، توانایی برش و حکاکی بسیاری از متریال ها را دارد.

چیلر یا سیستم خنک کننده دستگاه

همان طور که می دانید، اشعه ای که از لیزر ساطع می شود، با گرما همراه است. بنابراین برای کنترل دما و پیش گیری از خرابی تیوب لیزر، در داخل دستگاه لیزر غیرفلزات یک چیلر یا دستگاه خنک کننده وجود دارد.

چیلر با به گردش درآوردن آب در درون لوله هایی که در اطراف تیوب قرار دارند، باعث خنک شدن آن می شود. هر چقدر که تیوب توان لیزر بالایی داشته باشد، به سیستم خنک کننده قوی تری نیاز خواهد داشت. (در حال حاضر، متداول ترین مدل های چیلر، مدل های BTU 5000 است.)

قطعات جانبی برای بالا بردن سرعت عمل و راحتی کار

نصب برخی از قطعات بر روی دستگاه برش غیرفلزات، ضروری نیست. اما بهتر است برای بالا بردن سرعت عمل و راحتی کار، این قطعات را بر روی دستگاه خود داشته باشید.

این دستگاه ها عبارتند از:

  • سیستم های فوکوس اتوماتیک
  • سیستم های میز برقی
  • سیستم های تنظیم ارتفاع

سیستم های تنظیم ارتفاع در هر دستگاه، آن دستگاه را با قطعه ای که قرار است برش بخورد یا حکاکی شود، به صورت اتوماتیک و آسانسوری تنظیم می کنند. این کار باعث سرعت عمل و دقت فوق العاده بالای دستگاه خواهد شد.

 

خدمات پس از فروش دستگاه لیزر غیر فلزات

نکته بسیار مهم در خرید دستگا برش  لیزر غیر فلزات، این است که حتما این دستگاه را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید. فروشگاه های معتبر، حتما خدمات پس از فروش خواهند داشت. بنابراین می توانید با خیال راحت خرید خود را انجام دهید و هرگاه دستگاه نیاز به سرویس یا تعمیر داشت، از متخصصان فروشگاه کمک بگیرید.

سخن آخر راهنمای خرید دستگاه برش غیر فلزات

دستگاه برش غیرفلزات نوین تاک یک دستگاه پرکاربرد در صنعت است که برای برش چوب، چرم، نمد و... مورداستفاده قرار می گیرد. این دستگاه لیزری در سایزها و ویژگی‌ های مختلفی در بازار وجود دارد و هرکس باید باتوجه به نیازهای خود، مناسب ترین دستگاه را خریداری کند. ما در نوین تاک دستگاه لیزر غیرفلزات را با تضمین کیفیت و بهترین شرایط برای راحتی خرید شما قرار دادیم. به عبارتی؛ برای خرید این دستگاه نیز مانند هر ابزار دیگری، توجه به برخی از نکات و راهنمایی ها، ضروری است. بنابراین افراد باید قبل از خرید به تمامی نکات توجه داشته باشند تا از خرید خود پشیمان نشوند.

چنان چه شما نیز قصد خرید این ابزار را دارید و درمورد خرید آن به اطلاعات دقیق تر و راهنمایی بیشتری نیاز دارید، می توانید با کارشناس نوین تاک ارتباط برقرار کنید.

image

دستگاه برش لیزری 130 در 180

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت خرید لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

image

دستگاه برش لیزری غیر فلزات 130 در 90

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت خرید لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

image

دستگاه برش لیزری دو هد

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت خرید لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

image

دستگاه برش لیزری آسانسوری

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت خرید لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

image

دستگاه حکاکی و برش ليزر روتاری

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت خرید لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

image

دستگاه لیزر 90*60

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت خرید لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت اطلاع از آخرین اخبار شرکت ، در خبر نامه ما عضو شوید