کاربرد اره رو میزی در صنعت چوب

کاربرد اره رو میزی در صنعت چوب

اره میزی یک ابزار چند منظوره نجاری می باشد که شامل اره دواری است که روی یک محور ثابت شده است و توسط موتور به حرکت در می آید. این اره بیشتر برای پروژه های بزرگ کاربرد دارد و به وسیله ی هل دادن میز اره به جلو عملیات برش را انجام می دهد. عمق برش با تغییر موقعیت تیغه به بالا و پایین ،تغییر می کند. برش عمیق تری که روی پنل ها زده می شود، با حرکت تیغه بالاتر از میز، ایجاد می شود .همچنین با تغییر زاویه ی تیغه می توان معین کرد که مدیا در چه زاویه ای بریده می شود. دستگاه دور کن یک ابزار ضروری برای برش انواع پنل های چوبی ،ساخت کابینت، ساخت تاج، قطعه قطعه کردن الوارها ، بادقت بالا می باشد.

انعطاف، تطبیق پذیری اره در انواع کارهای نجاری باعث مفید بودن این دستگاه در این صنایع شده است. این بسیار مهم است که تفاوت های بین اجزای اصلی اره های دور کن را بدانید. آن زمان است که می توانید انتخاب درستی را داشته باشید .این دستگاه ها علاوه بر قیمت ،در بخش های دیگری با یکدیگر متفاوت هستند.

اینکه حجم کاری شما زیاد است یا خیر؟ چه مقدار دقت برای دستگاه نیاز است؟و چقدر فضا برای دستگاه و مدیای خود در نظردارید.

اره میزی Benchtop با نام مستعار اره قابل حمل، دارای طراحی سبک و ارزان و نسبت به اره های دیگر کمترین توانایی را دارد.به طور کلی آن ها نیروی خود را به طور مستقیم از موتور دریافت می کنند که نسبت به وزن و اندازه ی نسبی آن ها خیلی بیشتر است.

موتور این دستگاه ها به آرامی کار میکند و نیروی آن به اندازه ی نیروی دستگاه های استاندارد نیست ولی با این حال هنوز هم توانایی ارائه کیفیت و دقت کافی برای بسیاری از پروژه ها را داراست. این دستگاه قابلیت حمل و بلند کردن را به وسیله ی یک شخص دارد که این ابزار را مناسب برای نجاران و کسانی که فضای محدود داره اند کرده است. این دستگاه برای ثابت شدن به یک میز یا صندلی نیاز دارد. موتور بسیار کوچک و مقادیر زیاد آلومینیوم و پلاستیک و مقادیر کم استیل باعث سبک وزن بودن آن شده است و در مقابل آن ها قابلیت برش پنل های بزرگ را به علت قدرت و دقت پایین نسبت به اره های بزرگ را ندارند.

اره contractor با نام مستعار اره ایستاده و به نحوی که قابل حمل باشد،طراحی شده است، با وجود چرخ هاییکه برای آن طراحی شده است باعث حمل و نقل آسان این دستگاه شده است، این دستگاه از اره Benchtop سنگین تر است ولی از اره های بزرگ سبک تر است.اندازه های بزرگ و توان های بالا این دستگاه توانایی استفاده برای پروژه های بزرگ را دارد، این دستگاه ها معمولا قیمت پایینی دارند و معمولا به توان های بالای 220V نیازی ندارند.

مطلب فوق را میتوانید از طریق تلگرام با دوستان و همکاران خود به اشتراک بگذارید

سوال خود را در اين قسمت مطرح كنيد

جهت اطلاع از آخرین اخبار شرکت ، در خبر نامه ما عضو شوید