مزایای دستگاه دورکن عمودی

آیا سرمایه گذاری بر روی دستگاه دورکن عمودی ذهن شما را درگیر کرده است؟ ما در این مقاله درباره ی معایب و مزایای دورکن عمودی شما را آگاه می کنیم تا عاقلانه ترین تصمیم را بگیرید.
یک دستگاه دورکن عمودی یک جایگزین محبوب تر برای اره های دورکن واگنی سنتی است. صرفه جویی در فضا، استفاده دقیق، آسان و ایمن از مزیت های قابل توجه دورکن عمودی است، اما محدودیت های مهم آن را نیز باید در نظر گرفت.

برای آن دسته از خوانندگانی که از دورکن عمودی استفاده نکرده اند و یا با مفهوم کلی آن آشنا نیستند، اکثر دستگاه ها از سه قسمت اصلی تشکیل شده اند. قاب، تیر اره، سر اره. پنل ها در هنگام برش در یک حالت عمودی پشتیبانی می شوند. طراحی اجازه می دهد تا ماشین درست در مقابل یک دیوار قرار گیرد از این رو این دستگاه دورکن دیواری نامیده می شود.

 

کاربردهای دستگاه دورکن عمودی

دورکن های صفحه عمودی در طیف وسیعی از محیط ها و صنایع در سراسر جهان یافت می شوند. دورکن های دیواری مدرن که امروزه فقط به عنوان دستگاه های اندازه گیری دیده نمی شوند ، به طور فزاینده یا در مقایسه با دورکن های واگنی بیشتر استفاده می شوند.
عمودی نگه داشتن یک تخته ، کار را آسان تر کرده و سطح کار کلی مورد نیاز را کاهش می دهد. تولیدات نجاری و مبلمان از دورکن های دیواری در کنار یک دورکن واگنی استفاده می کنند. داشتن یک دورکن دیواری عمودی که بتواند اندازه ورق های بزرگ را کنترل کند ، به آنها امکان می دهد با ظرفیت کمتری کار کنند و این باعث صرفه جویی در فضای با ارزش کارگاه می شود.


فضای کار و گنجایش دستگاه دورکن عمودی

مانند تمام ماشین های نجاری دورکن های صفحه ای عمودی در اندازه ها و تنظیمات متناسب با انواع مختلف کاربرد در دسترس است. در انگلستان متداول ترین دستگاه با حداکثر ظرفیت صفحه ۳۳۰۰ در ۱۵۵۰ میلی متر را ارائه می دهد ، این برای قرار دادن یک صفحه استاندارد ۵ در ۱۰ یا ۸ در ۴ کافی است.۳۳۰۰ میلی متر ظرفیت طول افقی، ۱۵۵۰ میلی متر ظرفیت ارتفاع عمودی است. این مدل با نام 155 شناخته می شود.

 

دقت و کیفیت برش دستگاه دورکن عمودی

دورکن های دیواری می توانند دقیقا به اندازه دورکن های کشویی که به وسیله ی ریل های واگنی کار می کند دقیق باشند ، اما به ساخت آنها بستگی دارد. هنگام نصب و راه اندازی توسط متخصصین آموزش دیده کارخانه ، یک دورکن عمودی برای سالها کار بدون دردسر و با دقت برش +/- ۰.۱ میلی متر در هر متر برش را ارائه می دهد. به عنوان مثال ، هنگام برش یک نوار افقی ۳۳۰۰ میلی متری است که برابر است با حداکثر عدم دقت ۰.۳۳ میلی متر در سراسر قاب.

 

محدودیت های دستگاه دورکن عمودی

دستگاه دورکن صفحه عمودی فقط برای برش صفحات در ۹۰ درجه، عمودی و افقی طراحی شده اند. در حالی که اکثر تولیدات دورکن های صفحه ای عمودی نوعی دستگاه پنل چرخشی ارائه می دهند، اما در واقع دست و پا گیر هستند و فقط باید برای استفاده محدود در نظر گرفته شوند. اگر محصولات را مانند هر چیز معمولی برش دهید دورکن دیواری مناسب شما نیست. در مورد برش های مورب نیز همین مورد وجود دارد. فقط یک یا دو نوع دورکن وجود دارد که توانایی زاویه دادن سر اره را برای برش مورب ارائه می دهند. این ویژگی را با احتیاط در نظر بگیرید. قابلیت اضافه شده برخی از مشکلات بالقوه بهداشت و ایمنی را ارائه می دهد، طراحی کلی را ضعیف می کند و اغلب منجر به مشکلات زیادی می شود.

 

نتیجه گیری

دستگاه های دورکن عمودی بهترین ایده برای استفاده ی شرکت هایی است به دنبال پنل های ۹۰ درجه ای دقیق و سریع هستند. استفاده ی آسان و امنیت ذاتی که این دستگاه دارد باعث کاهش (نه حذف) زمانی می شود که اپراتور احتیاج دارد کار با دستگاه را یاد بگیرد میشود. خصوصیات پیشرفته تر می تواند باعث افزایش دقت شود و مقاومت دستگاه را با هر اپراتوری تضمین کند. طراحی بنیادین دستگاه به طوری است که باعث فشردگی در فضای کار و مدیریت راحت تر متریال می شود.

 

مطلب فوق را میتوانید از طریق تلگرام با دوستان و همکاران خود به اشتراک بگذارید

سوال خود را در اين قسمت مطرح كنيد

جهت اطلاع از آخرین اخبار شرکت ، در خبر نامه ما عضو شوید