جدیدترین فناوری دستگاه CNC و محصولات چوب

اخیرا علاقه به مراکز ماشینکاری 5 محوره افزایش یافته است، این در حالی است که قیمت و انعطاف پذیری این روند را تحریک می کند.

 

قابلیت های جدید دستگاه CNC

مکس سلمی، مدیر ارتباطات شرکت SCM می گوید: تمام تجهیزات جدید دارای پیکربندی های بسیار انعطاف پذیر هستند که می توانند تولیدات کم حجم یا تولید با حجم بالا را امکان پذیر کنند.

دیو مک فارلند، مدیر ارشد، پردازش دستگاه سی ان سی برای Stiles Machinery، همچنین افزایش عرضه 5 محوره دو تاثیر را در بر دارد: هد 5 محوره واحد از قفسه و نزول رو به پایین نرم افزار شامل مدل های 3-D یا جامد. اکنون بیشتر تولیدکنندگان اصلی موتور اسپیندل واحدهای کاملا یکپارچه محور 4/5 را با اسپیندل های مسیریاب، آماده نصب ارائه می دهند. امروزه OEM می تواند مجموعه کامل را خریداری کرده و آن را با کمترین نیاز برای طراحی یا توسعه مستقل در پیکربندی دستگاه خود ادغام کند.

علاوه بر مقرون به صرفه تر بودن ماشین های 5 محوره، جیسون سوسنجارا، معاون بازاریابی Thermwood، روند "روترهای هوشمند" را نیز یادآوری کرد. "جالب است بدانید که مزایای قابل توجه یک روتر هوشمند نه تنها در برش قطعات است، بلکه در تمام جزئیات مورد نیاز برای برش قطعات است. آماده سازی، برنامه نویسی، توقف، مراحل کار، مرتب سازی، ضایعات، مونتاژ و کار با خطاها عمده ترین زمینه های هزینه هستند. مناطقی را که بیشترین هزینه را در آنها خرج می کنید، نشان می دهند.

سزار مگنانی، مدیر برند Biesse، همچنین در مورد پیشرفت ها برای بهبود کارایی در فرآیند ماشینکاری اظهار نظر کرد. "ما در حال افزایش تقاضا برای مراکز ماشینکاری CNC هستیم که در آن مواد به طور خودکار از یک نقطه تغذیه یا از یک سیستم ذخیره سازی اتوماتیک بارگیری و تخلیه می شوند. راه حل های فن آوری بیشتری در حال تکامل هستند تا این تقاضای فزاینده را تأمین کنند. "

مایک کولیباس، رئیس Komo Machine، همچنین به روند رو به رشد سیستم های بارگیری و بارگیری یکپارچه و همچنین موقعیت یابی خودکار کنسول ها و غلاف ها اشاره کرد. وی گفت: "سلولهای کاری تولید کامل در حالی محبوبیت پیدا می کنند که تولیدکنندگان CNC سیستم های بارگیری و تخلیه بار را ارائه می دهند."

مایکل کاسل، مدیر محصولات CNC در Holz-Her ایالات متحده، افزود: "سیستم های نگهدارنده، سیستم های بستن برای ایجاد انعطاف پذیری و توانایی قرارگیری و موقعیت دهی دقیق، به منظور ایجاد ماشینکاری چند جانبه ، همچنان در حال توسعه هستند."

همچنین توسط بسیاری از افراد ادامه درخواست برای تولیدات کوچکتر ذکر شده است. رابرت مارشال، معاون توسعه بازار برای AXYZ Intl، اظهار داشت: "استفاده از یک ماشین بزرگ با بهره وری برابر با دو ماشین جداگانه به طور فزاینده ای محبوب شده است."

جف کنگر، مدیر محصول Weeke در Stiles Machinery، گفت: "ما شاهد ادامه روند برای پیشنهادات اضافی ماشین هستیم "این ماشین ها درصد زیادی از آنچه بیشتر تولیدکنندگان به دنبال آن هستند را فراهم می کنند: نصب صفر، تنوع گسترده قابلیت های اندازه قطعه، سایز مناسب و کوچک و کاربرپسند بودن بیش از پیش باعث محبوبیت این ماشین ها نسبت به قبل شده است."

Ruan du Toit، مدیر عامل شرکت فلدر آمریکا گفت: "ماشین هایی که به فضای کمتری نیاز دارند همیشه مهم هستند."مشتریان هنوز مزایای کنترل دستگاه CNC را می خواهند، اما به تولید بیشتری نیاز دارند و همیشه فضای کافی برای ماشین آلات بزرگ موجود در بازار را ندارند."

قابلیت های جدید، از جمله لبه باند لیزری، همچنین مورد توجه دستگاه CNC های آمریکای شمالی قرار گرفته است. پیتر توینکر، مدیر عامل در IMA America، خاطرنشان کرد که تاسیس آن در مراکز ماشینکاری یک منطقه با رشد سریع برای شرکت وی همراه است.

مطلب فوق را میتوانید از طریق تلگرام با دوستان و همکاران خود به اشتراک بگذارید

سوال خود را در اين قسمت مطرح كنيد

جهت اطلاع از آخرین اخبار شرکت ، در خبر نامه ما عضو شوید