بهترین ابزار برای نجاران تازه کار چیست؟

بهترین ابزار برای نجاران تازه کار چیست؟

صنعت چوب یک صنعت هنری است که باعث ایجاد کارهای چوبی بسیار زیبا می شود.فرایند کاری این صنعت ایجاد محصولات می تواند سخت یا آسان باشد.عامل مهم این است که از ابزارهای صنعتی مناسبی استفاده کنید که باعث سرعت بخشیدن و بالا بردن کیفیت کار شما شوند.

متاسفانه بیشتر علاقه مندان به صنعت نجاری فکر می کنند که باید یک گاراژ پر از ابزار های گران قیمت داشته باشند ،در واقع ابزارهایی که ممکن است یک بار در زندگی استفاده شود.این مورد قابل قبول است که هرچه در این صنعت بیشتر تبحر داشته باشید،به ابزارهای پیچیده تر و بیشتری هم نیاز دارید.چه این رشته فقط شغل شما باشد یا سرگرمی،شما فقط به چند ابزار ارزان عادی و معمولی برای چالش کشیدن پروژهایتان نیاز دارید.

اره گرد

یکی از پرکاربردترین دستگاه ها،اره گرد می باشد که برای کارهای مختلف برش کاربرد دارد،یک فرد کاردان باتجربه از این ابزار می تواند به عنوان جایگزین انواع دستگاه های دیگر استفاده کند،هنگام کار با دستگاه باید بسیار مراقب بود،چرا که یک لغزش می تواند خسارات جبران ناپذیری را شامل شود.

تنها مشکل این ابزار صدای بلند و میزان گرد و غبار ایجاد شده نمی باشد،بلکه جایگزینی تیغه اره ها با یکدیگر می باشد.

تیغه های زیادی باقیمت های گران در بازار وجود دارند که استاندارد کافی را ندارند و کمتر از یک هفته دوام می آورند.

اره مویی

یکی از آسان ترین ابزارها برای یادگیری اره مویی می باشد.قبل از خرید این ابزار ،حتما مشخصات فنی دستگاه را مطالعه کنید،این که سیستم تعویض مته ی آسانی داشته باشد و هنگام کار کردن و به دست گرفتن احساس راحتی را داشته باشید.

اره میزی

یکی از قدرتمند ترین ابزارها در گاراژ شما اره میزی می باشد.اگر به هر مغازه ی نجاری خوبی سر بزنید،دست کم یک یا دو اره ی میزی را خواهیدیافت.از لحاظ قیمت،کمی از ابزارهایی که از پیش گفته شد،گران تر است.تنوع بسیار زیادی درانواع اره میزی ها وجود دارد که قبل از خرید باید جستجو کنید که کدام یک از آن ها با بودجه و نیاز کاری شماهمخوانی دارد.

اره فارسی بر

یکی دیگر از ابزارهای اصلی موجود در محل کارتان اره فارسی بر است،این ابزار از لحاظ قیمت به اندازه ی اره میزی نیست،این ابزار برای برش زوایای پیچیده کاربرد دارد.

روتر

آخرین ابزاری که می توان برای نجاران تازه کار معرفی کرد ،روتر می باشد.شما می توانید دو نوع از روتر را خریداری کنید.مته ثابت و مته اور فرز اگرچه مته اورفرز مشخصات زیادی دارد اما مته ثابت برای تازه واردان به این عرصه کاربرد بیشتری دارد .همچنین روتر پایه ثابت توانایی نصب روی میز روتاری را به آسانی دارد،روتر های متنوعی در مغازه ها وجود دارد.روتری را انتخاب کنید که حداقل2Hp داشته باشد. و یک Hp که برای سرعت های متنوع کاربرد دارد چون برش های بزرگتر بهتر است در سرعت های پایین تر انجام شود.

لازم نیست که شما این ابزارها را باهم خریداری کنید.باتوجه به سطح تجربه و تخصص خود می توانید ابزارهایتان را افزایش دهید،فراموش نکنید که همیشه هنگام کار با این ایزار،از عینک و کفش ایمنی استفاده کنید.

مطلب فوق را میتوانید از طریق تلگرام با دوستان و همکاران خود به اشتراک بگذارید

سوال خود را در اين قسمت مطرح كنيد

جهت اطلاع از آخرین اخبار شرکت ، در خبر نامه ما عضو شوید